Av. Mehmet Serhat TERCAN

Av. Mehmet Serhat TERCAN

2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak hukuk eğitimine başlayan Avukat Mehmet Serhat TERCAN. Staj ve çalışma hayatının akabinde 2016 yılında Tercan Avukatlık Bürosunu kurmuş ve Kadıköy ilçesinde olmak üzere Türkiye'nin her yerinde bağımsız Avukatlık faaliyetlerine devam etmektedir. Çeşitli bürolarda staj ve çalışma hayatını sürdürmüş olan kurucu Avukatımız Mehmet Serhat TERCAN geçen süreçte özellikle dava ve uyuşmazlık çözümlerine yönelik taraf stratejileri geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır.

Hukukun neredeyse her alanında uzun yıllardır çalışmaları ve makaleleri bulunan Av. Mehmet Serhat TERCAN aynı zamanda hukukun ülkemizde gelişimi için dinamik şekilde kanun teklifi önerilerinde bulunmakta ve bu alanda çalışmalar yapmaktadır.

İsviçre, Almanya olmak üzere dava stratejileri konusunda Türk müvekkillerine dava ve uyuşmazlık çözümüne yönelik dava stratejileri konusunda aktif danışmanlık hizmeti sunmakta olan kurucu Avukatımız ülkemizde franchise hukuku, ceza hukuku, aile hukuku, şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, miras hukuku gibi alanlar başta olmak üzere hukukun her alanında çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir. 

Dava, uyuşmazlık ve şirket stratejileri geliştirme konusunda uzmanlaşan Avukat Mehmet Serhat TERCAN aynı zamanda bilirkişilikte yapmakta ve hukuki danışmanlık faaliyetlerini de sürdürmekle Tercan Avukatlık Bürosunun yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

 

 

Lisans:

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi (L.LB) 

Yurt İçi Seminer ve Sertifikalar:

Tahkimde Taraf Vekilliği ( Türkiye Barolar Birliği - ISTAC)

Çarpraz Sorgu Semineri ( Bahçeşehir Üniversitesi )

Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri Semineri ( Bahçeşehir Üniversitesi )

Hesap Bilirkişiliği Sertifikası (Ankara Barosu)

Ceza Muhakemesi Hukuku Meslek İçi Eğitim Semineri ( Sakarya Barosu )

Yapay Zeka, Blockchain ve Siber Suçlar Konferansı ( İstanbul Barosu )

İnşaat Sözleşmelerinde Yüklenicinin Sorumlulukları

Yurt Dışı Seminerler ve Sertifikalar:

IELS (Malta) Certificate in English 

TLC (England) Certificate in English

IELS Malta Certificate International Business Transactions

İletişim:

info@mehmetserhattercan.com

 

 

 

Bağdat Caddesi Avukat, İstanbul Avukat