Online Avukat Danışma

Online Avukat Danışmanlığı

 

Online avukat danışma, internetten hukuki destek şeklinde adlandırılan ve hukukçu ile vatandaşları internet veya telefon üzerinden çeşitli uygulama veya yöntemler kullanılarak buluşturan, hukuki problemlere hızlı ve güvenilir şekilde çözüm üretilerek çağın aradığı hızlı çözümlere dünyamızı yaklaştıran yeni çağın bir hukuk hizmeti türü olarak tanımlayabiliriz.

 

Avukata danışma ve hukuki görüş almanın geleneksel yöntemi büroda sözlü danışma, çağrı üzerine gidilen yerde danışma, yazılı görüş bildirme şeklinde gelişmiş ve bu şekilde süre gelen gelişimi işin gerektirdiği özen ve sorumluluğun ağırlığını muhafaza edebilmiştir. Online yani internet üzerinden hukuki görüş almanın ise günümüzde bir takım problemlere sebebiyet verebileceği aşikardır. 

 

İnternet üzerinden hukuki görüş ve danışmanlık almadan önce dikkat edilmesi gereken hususların en başında size görüş bildirecek kişinin hukuk eğitimi almış olmasına mutlaka dikkat ediniz. Nasıl ki ufak bir mikropla başlayan süreç sizi sonu ölümle sonuçlanabilecek bir hastalığa götürebilirse yanlış bir hukuki görüş ve uygulama da sizi geri döndürülemez sonuçlara mahkum kılabilir. Bu nedenle bu hizmet mutlaka hukuk eğitimi almış kişilerden alınmalıdır.

 

Mevcut kanunlarımız, avukatlık ruhsatı olmayan veya aracılık faaliyetleri yürüten kurum ve şahısların bu şekilde bir hizmet vermesine imkan vermemekte ve bu şekilde faaliyet yürüten kişi ve kuruluşlar hukuka aykırı faaliyet yürütmektedirler.


Online avukata danışma faaliyeti çeşitli şekillerde yürütülebilir. Bunlardan sık kullanılanları mail, Whatsapp, Skype, Facebook vb. uygulamalar kullanılarak verilen danışmanlık hizmetidir.

 

Büromuz bu çerçevede internet üzerinden danışma hizmetini mail ortamından yazılı mütalaa ve görüş bildirme şeklinde sürdürmek hakkına sahiptir. Danışma ve görüş alma kanun gereği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi esaslarına tabidir.

 

Büromuzdan internet üzerinden danışmanlık alma prosedürü aşağıdaki gibidir;

 

Mail Yolu ile;

1- info@mehmetserhattercan.com adresine adınız, soyadınızla birlikte hukuki görüş ve öneri almak istediğiniz konuyu kısaca özetleyerek gönderebilirsiniz.


2- Tarafınıza konu ile ilgili sizden istenecek bilgi ve belgeleri içerir şekilde geri dönüş yapılır.


3- İstenen bilgi ve belgelerin gönderimi ve danışma ücretinin ödenmesine binaen işlemlere başlanılır.

 

Whatsapp/Skype üzerinden;

 

1- 0533 649 48 47 numaralı telefon numarasına adınız, soyadınız ile birlikte hukuki görüş ve öneri almak istediğiniz konuyu kısaca özetleyerek gönderebilirsiniz.

2- Tarafınıza konu ile ilgili sizden istenecek bilgi ve belgeleri içerir şekilde geri dönüş yapılır.

3- İstenen bilgi ve belgelerin gönderimi ve danışma ücretinin ödenmesine binaen randevu gün ve saati oluşturularak görüntülü olarak hukuki danışmanlık hizmetimiz sunulmaktadır.

 

 

Önemli Hatırlatma iş tarafımızca makul sürede açıkça kabul edilmedikçe reddedilmiş sayılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Online avukat danışma , Online avukata sor , internetten hukuk , internet avukatı , online hukuk , whatsapp avukat, skype avukat, online avukat danışmanlık