Sağlık (Tedavi) Hukuku

Büromuz müvekkillerine hastanelerde teşhis, tedavi, operasyon nedeniyle karşılaşmış oldukları hatalı uygulamalar ve yetersiz bilgilendirmeler nedeniyle uğradıkları zararların tazmini konusunda Sağlık Hukuku ve malpraktis davaları alanında hizmet vermektedir.

Hekimler ve sağlık kuruluşlarına önleyici Avukatlık hizmetleri ile dava ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Hasta ile hastane, hasta ile hekim, hekim ile hastane arasında meydana gelen uyuşmazlıkların mahkeme yahut alternatif uyuşmazlık çözüm yolları ile çözüme ulaştırılması konusunda büromuz dava ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. İşbu kapsamda özen yükümlülüğü ile bilgilendirme yükümlülüğünün ihlali ile işbu kusurlardan kaynaklı tazminat ve ceza davalarında taraf vekilliği ile temsil faaliyetlerini Avukatlarımız gereken profesyonellikte yürütmekte hakkın yerini bulması amacına hizmet etmektedirler.

Tıbbi müdahale nedeniyle meydana gelen zararların çoğunlukla telafisi imkansızdır. Bu kapsamda maddi ve manevi zarar ile iş gücü kaybı, muhtemel gelir kaybı gibi zarar kalemleri hastada meydana gelmekte doktorluk mesleğinin riskini oluşturmaktadır. Bu kapsamda hastada meydana gelen işbu zararlardan hastane ile birlikte hekimin birlikte sorumluluğu söz konusu olmakta ve zararın tespiti ile kusurun ispatı mahkemelerde tartışılmaktadır.

Kısaca bilgisizlik, özensizlik, ilgisizlik, deneyimsizlik gibi nedenlere dayanan durumlarda doktorların ve hastanenin sorumluluğundan söz edilebilecektir. Büromuz hasta veya doktor yahut hastane olarak müvekkillerini temsil etmekte gereken hukuki bilgilendirmeyi müvekkilleri nezdinde gerçekleştirmektedir.

 

Malpraktis davaları ile ilgili detaylı bilgi için DOKTOR HATASI NEDENİYLE TAZMİNAT (MALPRAKTİS) DAVASI NEDİR? Tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Malpraktis Avukat, Sağlık Hukuku Avukatı, Hatalı tedavi avukatı istanbul, bağdat caddesi Sağlık avukatı