Uluslararası Ticaret Avukatı

Uluslararası Ticaret Hukuku ICC teslim şekilleri ile ödeme yöntemlerini içeren globalleşen dünyanın yeni hukuk alanlarından birini oluşturur. Büromuz uluslararası ticaret sözleşmelerinin hazırlanması ile çözüm ortağı gümrük müşavirliği şirketleri ile ithalat ve ihracatlarınızı güvenle gerçekleştirmenize destek olmakta olası uyuşmazlık hallerinde dava takip ve alternatif çözüm yolları süreçlerinde müvekkillerini temsil etmektedir.

Uluslararası Ticaret Hukukunun mihenk taşı sözleşmelerdir. Vatandaşlarımızın farklı ülkelerden yaptıkları ithalat ihracat gibi işlemler pek tabii yüksek ticari ve hukuki riskleri içerisinde barındırmaktadır. Yabancı bir ülkeden mal alımı, hizmet alımı, mal satımı ve hizmet verme şeklinde gerçekleşebilecek işlemler uluslararası niteliği nedeniyle ülkemiz içerisinde gerçekleştirilen iş ve işlemlerden farklılık göstermektedir. Uluslararası nitelikte işlemlerde ortaya çıkan başlıca sorunlar ise şunlardır;

 

ULUSLARARASI TİCARETTE MEYDANA GELEBİLECEK PROBLEMLER NELERDİR?

Uluslararası Ticarette iki farklı ülke vatandaşlığına ve hukuk kurallarına tabi gerçek veya tüzel kişi arasında bir ticari ve hukuki işlem gerçekleşmektedir. Bu işlem çoğunlukla sözleşmenin tarafı olmayan başka ülkelerden de yolculuk edecek ve teslime kadar birçok farklı hukuk düzeninin kontolü altına girecektir.

 

  1. Anlaşmazlık Halinde Hangi Ülkenin Hukuk Kuralları Uygulanacaktır?
  2. Anlaşmazlık Halinde Hangi Ülkenin Mahkemelerinde Yargılama Yapılacaktır?
  3. Anlaşmalık Halinde Hangi Dilde Düzenlenen Sözleşme Esas Alınacaktır?

 

Şeklinde başlıca problemler ilk akla gelen temel sorunlardır. Bu belirlemelerin haricinde malın teslim şekli, ödeme şekli ve zamanı, sigorta yükümlülükleri, kara-deniz-hava yolu taşımacılığına ilişkin koşul ve şartlar ile malın ayıplı olması halinde ne gibi yaptırımlar uygulanacağı şeklinde çok yönlü bir hazırlık gerektirmektedir.

 

Büromuz uluslararası ticari sözleşmelerin hazırlanması ve meydana gelen uyuşmazlıkların çözüme ulaştırılması konularında hizmet vermektedir.

 

 

Başlıca Yayınlarımız;

- CIF Teslim Şekli Nedir?

- Akredetif Nedir?

 

 

Uluslararası Ticaret Avukatı, Ticaret Avukatı Bağdat Caddesi, Uluslararası Ticaret Avukatı Bağdat Caddesi, İstanbul