Amerika'dan Ev Alabilir miyim?

ABD'DEN EV ALABİLİR MİYİM?

                Günümüz koşullarında bir Türk vatandaşı olarak Amerika’dan ev satın alabilmek için ABD vatandaşı olmak ya da özel bir izne sahip olmak gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Amerika’da ev satın alabilmek için uygulanan prosedürler Türkiye’de uygulanan prosedürler ile benzer nitelikte hatta daha kolaylaştırıcı prosedürlere sahip olup Amerika'dan güvenle ev yahut işyeri sahibi olabilirsiniz. Amerika eyalet sistemi ile yönetildiğinden ve her eyaletin kendine özgü kanunları olduğundan ufak farklılıklar yaşanabilir.

 

Amerika'dan Neden Ev Alınır?

Amerika gibi dünya ekonomisinin başkenti olan bir ülkede gayrimenkul yatırımı yapmanın çok fazla avantajı bulunduğundan dolayı günümüzde Türk yatırımcılar Amerika'da gayrimenkul yatırımını tercih etmektedirler. Öncelikli tercih sebeplerinin başında dövize endeksli bir gayrimenkul yatırımı olması, kira geri dönüş oranlarının avantajlı olması ve Amerikan ekonomisine olan güven yatmaktadır. Bir diğer yandan kira gelirlerinin çoğu ülkeden avantajlı fırsatlar sunması bu yatırımı cazip kılmaktadır.

Amerika'dan Ev Almak İçin Vize Şart Mıdır?

ABD'den ev alabilmek için herhangi bir vize şartı bulunmamakta olup vizeniz olmasa dahi yalnızca pasaportunuz ile bir gayrimenkul sahibi olabilirsiniz.

 

Amerika'da Ev Dışında İşyeri Arsa vb. Yerler Alabilir Miyim?

ABD'de yatırım yapmak istediğinizde ev haricinde diğer gayrimenkullere de yatırım yapabilirsiniz. 

 

Amerika'da Ev Fiyatları Nasıl?

Amerika'da ev fiyatları ortalama 100.000 Dolar'dan başlayarak ülkemizdeki gibi çok çeşitli seçeneklere sahip bulunmaktadır. Fiyat ve pazar araştırması için ülkede uzman gayrimenkul şirketleri ile iletişime geçmek faydalı bir seçenek olacaktır.

 

2 veya Daha Fazla Kişi Amerika'da Bir Ev Alabilir miyiz?

Birden fazla kişinin bir ev alması mümkün olmakla beraber çeşitli prosedürlere tabi olup sürecin tamamlanması ile bir veya daha fazla kişi bir ev alabilmektedir.

 

AMERİKA'DAKİ EVİMİN KİRA GELİRİNİ NASIL TAHSİL EDEBİLİRİM?

Hem satın alma hem de kiralama hizmetleri esnasında büromuzdan alacağınız danışmanlık hizmetleri çerçevesinde Amerika'da bulunan bu yönde hizmet veren şirket ve kuruluşlarla iletişimini yürüterek süreçlerin sağlıklı yürütülmesine katkı sunmaktayız. Bu yönde Amerika'da bulunan şirketler vasıtası ile evinizin kiralanması, tahliye edilmesi, onarımı vb. tüm iş ve işlemlerinizin tamamlanarak net kira gelirinizin hesabınıza yatırılarak bürokratik işlemler ile vakit kaybetmemeniz sağlıklı ve ekonomik olacaktır.

 

AMERİKA'DAKİ EVİMİN MÜLKİYET VE KİRA GELİRİ VERGİLERİ İLE ONARIM GİBİ GİDERLERİNİ NASIL ÖDEYEBİLİRİM?

Bu hususta Amerika'da bulunan çözüm ortaklarımız Amerika'da alacağınız evinizin, kiralanması, gerektiğinde tadilatının yaptırılması, tüm belediye ve gelir vergilerinin ödenmesi, idari işlemlerinin yürütülmesi, tahliye edilmesi, satılması, yeniden kiralanması gibi iş ve işlemlerini dilerseniz kendiniz dilerseniz aracı kuruluşlar veya çözüm ortaklarımız vasıtası ile yerine getirilebilmektedir.

 

AMERİKA'DAKİ KİRA GELİRİMDEN DOLAYI TÜRKİYE'DE VERGİ ÖDEYECEK MİYİM?

Çifte vergilendirme yasağı kapsamında ABD'de bulunan evinizden elde ettiğiniz kira geliriniz için Türkiye'de vergi ödemezsiniz. Amerika'da elde ettiğiniz kira geliriniz tüm giderleri ve vergileri ödendikten sonra net kira geliri olarak hesabınıza yatar. Tüm bu işlemleri bizzat kendiniz de takip edebileceğiniz gibi Avukatınız yahut yetkili vekiliniz aracılığı ile de süreci yürütebilirsiniz.

 

HUKUK BÜROMUZ FAALİYETLERİ

Hukuk büromuz Amerika'da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen müvekkillerine bu alanda hukuki destek ve temsil faaliyetlerini icra etmekte olup Amerika'da bulunan çözüm ortağı gayrimenkul şirketleri vasıtası ile süreçlerin güven içerisinde yürütülmesine katkı sunmakta ve hukuk danışmanlığı faaliyetlerini yürütmektedir. Bu kapsamda Amerika'da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen, Amerika'dan ev almak isteyen müvekkillerimize süreç boyunca hukuksal destek vermekteyiz.